FENG SHUI

Element drevo vo feng šuej: dekorácie

Energia elementu DREVA

Drevený element je opisovaný ako energia rastu, vitality a motivácie. Stromy a rastliny sú základnou charakteristickou formou tohto elementu, rastú nahor, vytvárajú plody, okysličujú vzduch a dokážu rásť v rôznych podmienkach. Rast, výchova, životaschopnosť, rešpekt a motivácia – to sú hlavné znaky energie dreva.


Drevo sa priradzuje k jari, k farbe zelenej, k pečeni a na kompase k východu a juhovýchodu. Geometrické tvary sú stĺpce, obdĺžniky, všetko pravidelné čo smeruje nahor.
Drevo je začiatok nového života. Často sa používa drevený nábytok ako element drevo, ale to nie je dobrý názor. Nábytok je mŕtve drevo, nemá v sebe život a obsahuje minimálnu až nulovú CHI. Ak mal dobrú históriu samozrejme že môže obsahovať dobrú energiu. Avšak nábytok, knihy a hocičo iné môže mať negatívnu CHI od predošlých majiteľov dokonca od niekoho, kto to len držal v ruke. Preto je potrebné všetky veci očistiť a zbaviť ich negatívnych energií.
Skutočnú a živú energiu dreva majú kvety, stromy. Napríklad bujná rastlina tučnolist má v sebe tak veľa energie, že ju dokáže vysielať aj do okolia. Rastliny tiež filtrujú vzduch ktorý dýchame, aj preto je lepšie použiť takéto drevo. Nezabudnite sa o rastlinu starať a polievať ju, pretože keď zomrie drží v sebe negatívnu energiu SHA CHI.
Drevený element môže byť vyjadrený aj zelenou farbou napríklad na stenách. Nie je to však také efektívne ako živá rastlina. Dobrou voľbou je kombinácia obidvoch prvkov.

Vo feng shui je drevo rast, čiže sa používa na aktivovanie a podporu osobného rastu a nových možností. Podporuje aj zdravie a rodinné vzťahy a samozrejme bohatstvo.

Využitie dreveného elementu je jednoduché. Väčšinou sa používa umiestnením zdravej rastliny do priestoru, zelenou farbou na stenách, kusoch nábytku a dekoráciách, pravidelných objektoch a nábytku.

Na využitie jinového dreva použite malé rastlinky a stromčeky v záhrade s okrúhlymi listami, drevený nábytok a malé drevené predmety. Jangové drevo má podobu veľkých stromov a rastlín v črepníkoch s veľkými listami, mobilné a pohybujúce sa drevené dekorácie / bambusová zvonkohra/.

 

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server