ÚSPECH

Peňaženka feng šuej

Zrejme ste už na túto tému čítali mnoho článkov a aj vyskúšali klasiku, áno červená peňaženka je to správne podľa feng shui, tá to všetko aktivuje a peniažky v nej budú vždy pripravené na útratu.A tí čo ste to aj vyskúšali podeľte sa s nami o tie svoje zážitky s kúpou novej peňaženky v určitej farbe.

Šatník je domovom pre vaše oblečenie a to ako sa o neho staráte, taký pocit z neho aj máte. Šaty máte upratané a čisté, alebo pokrčené a neprehľadne nahádzané. Dom je domovom pre vás a peňaženka je domovom pre vaše peniaze. Niekto má peňaženku len ako rýchlostné obeživo pre bežný deň. Veľa z vás si ani neuvedomuje s akými pocitmi chytáte peňaženku do rúk. Ako do nej vkladáte ďalšiu a ďalšiu účtenku a tieto vyberáte, až keď už nie je možné peňaženku zavrieť. A keď si ju už aj upracete, aké máte pocity? Povedzme si úprimne málokto rieši nejaké pocity. Proste upratané a uvoľnené pre ďalšie účtenky.

Chaos môže znova nastúpiť.

Málokto si z vás uvedomuje svoje pocity s ktorými máme spojenú peňaženku. A ak sa niekto z vás už aj priklonil k myšlienke, áno červená peňaženka a dokonca si ju aj kúpil. Čo okrem krásneho pocitu z krásneho dizajnového kúsku, ktorý môžete vyberať pri každom nákupe vám táto priniesla?
Niekto má peňaženku za svoju vizitku, tak ako kabelku či topánky.
A čo vy? Stačí vám to? Nechcete mať viac peňazí vďaka zmene o zaradení skutočnej hodnoty peňaženky  vo vašich hodnotách?

Všetko je to len o hodnotách, ktoré máme v sebe voči našim peniazom. Áno túžim po nich, ale peňaženku mám ako kabelku či topánky. A toto je tá chyba.

Začnime tým, že si uvedomíme čo si prajeme aby naša peňaženka predstavovala. Prajeme si mať dostatok peňazí a to vždy ba čo viac, prajeme si aby ich bolo viac.

1. Takže vieme čo chceme.
2. Vyberte si nový vzhľad peňaženky. Či existuje niečo ako feng shui peňaženka? V tradičnom feng shui určite nie.

Avšak ak si človek vyberá oblečenie podľa osobného elementu, tak môže aj peňaženku. Pozrite si svoj vlastný ročný element narodenia.
V skratke o 5 najpoužívanejších farbách a ich vlastnostiach:

 

Červená farba:

Inklinujú k nej práve zemitý ľudia, avšak treba si dať pozor. Lebo práve červená môže aktivovať aj negatívne súvisiace práve s peniazmi. Osobne som proti červeným peňaženkám. Samotné peniaze sú z materiálu, ktoré práve element oheň ničí. Pozor ale aktivovať sa červenou v oblečení , kabelke a doplnkoch mi príde v poriadku, ak to danej osobe dodáva potrebný pre ňu tak silný živel ako je oheň. Preto je to na vašom vlastnom úsudku a vlastnej intuícii, či zvoliť práve túto farbu.

 

Tmavo modrá:

Tmavo modrá farba sa spája s elementom voda. Voda ako prvok vo feng shui je symbolom hojnosti. Tu už by som volila určite osobný element. Ak ním je drevo alebo voda, tak práve táto farba by mohla byť pre vás tá, čo vás podporí v plnení vašich túžob.

 

Čierna farba :

S tou mám napríklad osobnú skúsenosť. V minulosti  som dostala darom krásnu značkovú čiernu peňaženku. Mojím elementom v roku narodenia je zem . A ak mám ísť dokonca hlbšie, tak aj v dni narodenia mám zem. Čierna peňaženka je spojená s elementom vody. A čo robí voda so zemou? Kalí ju. A ako to bolo s mojimi peniazmi? Bolo to dlhé obdobie bez zárobkov. Nechcem tu samozrejme tvrdiť, že za všetko vtedy mohla moja čierna peňaženka, len je zvláštne, ako to zapadlo do seba. Dnes je tomu už samozrejme inak:)
Tak ako tmavo modrá tak aj čierna patrí k elementu voda, čiže pre ľudí s elementom drevo či voda.

 

Hnedá farba:

Táto patrí k najobľúbenejším farbám po čiernej. V obchodoch nájdete obrovský a atraktívny výber. Je vhodná práve pre ľudí s elementom zem a kov. Element zem má charakteristiky ako húževnatosť, silu, neústupnosť, stabilitu, ochranu čiže sporivosť.

 

Zelená farba:

Je to skvelá voľba pre ľuďom narodených v roku s elementom dreva, rovnako ako pre tých, ktorí majú prvok ohnivého narodenia. Zelená je spojená s elementom drevo. Charakteristika pre drevo je húževnatosť, tvrdosť, rast a tvorivosť. Je pripravená začať rásť. Krásne však. Preto zelenú mám moc rada.

 

A ak sú pre vás farby až tak dôležité je tu možnosť dať si urobiť základný rozbor 5 elementov v čase narodenia – BAZI , kde zistíme, čoho vám koľko bolo dopriate. Následne spoločne preberieme farby a pocity s ktorými ich máte spojené. A či tá či tamtá farba je pre vás tá správna pre toto obdobie života.

Farebných možností je veľa avšak platí, že čím tmavšia farba tým je jej sila a ochrana silnejšia. Preto svetlé odtiene nie sú úplne ideálne.
Zo života si všimnite, že práve úspešní muži mávajú krásne tmavo – hnedé kožené peňaženky. Sú to muži čo majú našetrené a vážia si svoje peniaze. A právom. Sú to ľudia, ktorí vedia že ak človek niečo ctí a správa sa k tomu s úctou vždy sa mu to vráti.

A aby sme sa vrátili k hlavnej podstate vnímania našej peňaženky, musím vám pripomenúť, že je to podobné, ako keď sa nasťahujete do nového bytu. Vymaľujete si ho, zariadite, doplníte dekoráciami a skolaudujete oslavou so známymi a rodinou. To je pekný rituál čo poviete. Čo si podobný urobiť s novou peňaženkou?            

  • Pustite si príjemnú meditačnú hudbu buď sám alebo v spoločnosti partnera, ktorý sa pripojí k tomuto posedeniu a debate o spoločných plánoch, víziách.
  • Zapáľte si malú čajovú škoricovú sviečku a túto nechajte dohorieť.
  • Do peňaženky si naukladajte kreditné karty, ktoré používate a sú funkčné.  Debetné karty nechajte doma v šuplíku, lebo ich už nebudete potrebovať (túto myšlienku si treba podržať v mysli ako fakt a nemeniť ju)
  • Umiestnite si sem rodinné foto, aby ste si vždy pri otvorení peňaženky pripomenuli pre koho pracujete a šetríte peniaze
  • Môžete si sem umiestniť aj obrázok s budúcim miestom vami zvolenej dovolenkovej destinácie.
  • Počas tohto malého kolaudačného večierku si môžete posypať peňaženku škoricou-bylinkou hojnosti alebo inou bylinkou posilňujúcou priania.
  • Symbol hojnosti podľa vlastného výberu.
  • Ďalším trendom je napísať si fixkou do všetkých rohov rúnový znak hojnosti.
  • No a v nepodstatnom rade je povedať si na čo všetko si prajete zarobiť a ušetriť peniažky.
  • To je to, čo si treba z času na čas pripomenúť pri čistení a upratovaní peňaženky.

A na záver to najdôležitejšie, vždy keď chytíte do rúk svoju peňaženku tak myslite na všetko čo ste si pri jej aktivácii priali  a užívajte si pocit ako by ste to už mali. A s týmto nesmiete prestať. A ak si poviete, že to nefunguje, tak áno ani nebude, lebo je to presne to, čo ste si  práve aktivovali.

Pozitívne myslenie podporuje pozitívne dianie.

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server