FENG SHUI

Element zem vo feng šuej – tipy na dekoráciu

Energia elementu ZEME

Zemský element je opisovaný ako energia stability a rovnováhy. Všetky prírodné a umelo vytvorené veci sú zapustené/položené, majú základy, držia ich/  v zemi. Zem to sú hory, kopce a štíty.

Zem môže byť tvrdá, mäkká, suchá alebo mokrá, plná života alebo bez neho.

Dokonca ak je vystavená drastickým geologickým zmenám ako zemetrasenie či nánosy blata, takáto zem sa dokáže sama stabilizovať čím pretvorí a zmení svoju podobu. Schopnosť rovnováhy a stability počas zmien sú hlavnou charakteristikou zemského elementu.

Zem sa priraďuje k obdobiu žatvy, žltej farbe, žalúdku a črevám, na kompase k juhozápadu, severovýchodu a centru. Geometrické tvary sú štvorec, kocka, pravidelné útvary umiestnené horizontálne a do priestoru.

Vo feng shui zem reprezentuje stabilitu a podporu, preto aj tieto životné atribúty sa podporujú zemskými prvkami.

Vo feng shui aplikáciách využívame zemský element vo všetkých odtieňoch žltej, oranžovej farby, keramiku, hlinu, kamene, skaly, tehly, štvorcové predmety. Jinové sú malé predmety z hliny, skalky, kamienky (pozrite našu ponuku prírodných kameňov),  a jangové veľké hlinené nádoby, kvetináče, tehlové a murované ploty, steny, väčšie nánosy zeme a samozrejme kopce, hory a pohoria.

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server