FENG SHUI

Element kov vo feng šuej

Energia elementu KOV

Element kov má energiu dohody. Vo svojej prírodnej forme je chladný, dokáže absorbovať teplo, skvapalní sa a je veľmi hustý. Železná ruda, z ktorej sa kov vyrába je vždy ťažená zo zeme.

Kov sa spája s obdobím jesene, farbám bielej, ku končatinám a k západu a severozápadu.

Vo feng shui kov reprezentuje silu a autoritu, preto sa využíva na jej podporu.

Kov je možné nájsť v rôznych podobách. Striebro, zlato, meď a bronz je len niekoľko príkladov kovových elementov. Dôležitý je aj tvar kovu, ostré, špicaté a neatraktívne tvary nie sú vhodné na použitie podpory kovovej energie.

Pri feng shui aplikáciách  môže byť kov aktivovaný použitím bielej, striebornej alebo zlatej , medenej farby, okrúhlymi a oválnymi predmetmi, všetkým čo je vyrobené z kovu alebo je namaľované kovovou farbou. Jinové predmety sú tupé a malé, jangové veľké, lesklé, metalické. Sem patria aj šperky.

 

Kov sa používa práve pre oslabenie chorých a nešťastných energií. Vyberte si z našej ponuky pre ošetrenie chorôb - kovové wulou a pre ošetrenie nešťastia - pagody, krištáľ (niektorí majstri označujú krištáľ za element zeme, avšak v tradičných školách feng šuej tento patrí práve pre svoje vlastnoti - tvrdosť a chlad ku kovu)

 

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server