INTERIÉR A EXTERIÉR

Feng šuej a kúpa rodinného domu

Existuje niekoľko zásadných vecí, ktorým by ste sa mali pri kúpe domu vyhnúť.Nie je správne ak sa z akýchkoľvek príčin rozhodnete pre nepriaznivý dom so škodlivou energiou a potom sa budete snažiť ho podľa feng shui ošetrovať a chi „prerábať“. Feng shui odporúča investovať do „na prvý pohľad“, energeticky prínosného a šťastného domu a potom dobrú chi zveľaďovať a podporovať.

Pri kúpe nového domu je potrebné zobrať niekoľko dôležitých aspektov do úvahy. Výber a rozhodovanie v prvom rade závisí od finančných možností, no je dobré ak sa na rozhodnutie pozriete aj cez feng shui . Ako iste viete, dom a prostredie v ktorom žijeme ovplyvňuje naše životy, úspech, zdravie, vzťahy a celkovú harmóniu života. Preto je správny výber miesta na život jedným z najdôležitejších rozhodnutí v živote.

Hlavné dvere do domu sú ako ústa, ktorými hlavná energia chi z okolia vchádza. Ak sú tieto dvere choré, zanedbané, nesprávne orientované, ohrozené okolím, … je zbytočné vôbec rozmýšľať o kúpe takéhoto domu.

Takže akú sú hlavné chyby vstupných dverí?
Akákoľvek zábrana postavená priamo pred vchodom – lampy, stromy, stĺpy, znečistené jazero, mŕtvy potok, ….Prekážka pred dverami rozbije vychádzajúcu energiu, naruší ju a potom už nie je možné ošetriť ju. Nepomôžu ani Fu psy, levy a všetky rôzne čínske symboly. Raz keď je energia rozbitá, ošetrenie nepomôže. Negatívne účinky psychologicky zmierni, no nevylieči.
Často sú pred dverami dva oporné stĺpy držiace prístrešok. Pozrite sa na takéto dvere ako na vždy otvorenú tlamu leva ktorý ako by mal v ústach dve palice. Hoc stĺpy nie sú v strede dverí, takéto dvere nie sú vhodné. Radšej zvoľte dvere mierne zapustené do domu aby nebolo potrebné budovať stĺpy.
Vyhnite sa domu na ktorý priamo smeruje akákoľvek cesta, chodník alebo dve cesty spájajúce sa priamo pred domom. Vzniká tu veľmi negatívna chi, ktorá spôsobuje problémy vo vzťahoch, v zdraví, dokonca úplnú pohromu v živote. Taktiež nie je vhodné umiestniť hlavnú spálňu rodičov alebo hlavy rodiny priamo nad hlavný vchod. Vo vchode panuje jangová živá energia a tá by narúšala pokojný chod jinovej chi v spálni.

Zdravotné aspekty v dome sa zväčša odrážajú energiám v kuchyni. A hlavne umiestneniu a smerovaniu šporáku. Je to preto, lebo energie kuchyne sa dostávajú do jedla, ktoré požívame a to ovplyvňuje naše bytie, výkon, prácu a pohodu. Vyhnite sa kuchyni v strede domu, ktorá ničí srdce domu.
Každý nepravidelný tvar miestnosti prináša nestabilnú energiu chi. Ani kuchyňa ani spálňa alebo pracovňa by nemali mať nepravidelný pôdorys, kde vás energia okrem sha chi ani nepodporí. Spánok a zdravie negatívne ovplyvňujú trámy, rôzne výčnelky a nepravidelné útvary na strope. Šikmá stena nad posteľou, hrany vikiera nie sú dobrým feng shui.

Poobzerajte sa po okolí domu. Čo tam vidíte? Čo je za domom, na strane tigra a draka. Čo je vpredu? Aká cesta vedie k domu? Silné prúdenie energie z rušnej cesty si k domu ťažko nájde cestu. A ako to vyzerá u suseda? Nemá tam kopu šrotu, harabúrd nebodaj hlučnú výrobňu? To všetko ovplyvní prichádzajúce energie, ktoré je potom ťažko ošetriť.
Tvar pozemku s výškovým rozdielom je jednou z najbežnejších chýb vo feng shui. Padajúci pozemok za domom, ale hovorím o rapídne padajúcom nie mierne sa zvažujúcom , prináša vážne finančné problémy v rodine. Pozemok by mal byť rovinatý, v lepšom prípade mierne stúpajúci za domom, aby chránil vaše zdravie a šťastie.

Veľa úspechov v práci i osobnom živote praje
Feng Shui Harmony
www.fengshuiharmony.sk

 

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server