INTERIÉR A EXTERIÉR

Zahrada feng šuej

Vodné prvky sa vo Feng Shui priraďujú k dobrému šťastie i k peniazom. Umiestnenie čistej vody na správnom mieste dáva príležitosť na vytvorenie pozitívnej CHI, ktorá ovplyvňuje všetkých obyvateľov domu. Naopak nevhodné umiestnenie dokáže zapríčiniť stratu peňazí, šťastie a nových pracovných príležitostí

Upravená záhrada podľa princípov feng shui lahodí nielen oku ale aj duši, zdraviu a prosperite. Ako som už mnohokrát spomínala, najdôležitejší vplyv na energie v interiéri má exteriér. Preto úprava záhrady a okolia bytu či domu je nesmierne dôležitá.

V prvom rade by mala byť záhrada vyvážená jinom a jangom. Jedná sa o zasadenie domu, tmavé a svetlé miesta, pohyblivé a nepohyblivé miesta, vyššie a nižšie, kamene a voda,…


Jazierko, fontána a ostatné vodné prvky prinášajú dobrú a pozitívnu energiu chi tak dlho ako sú jang, čiže v pohybe. Jedine čistá, cirkulujúca a priezračná voda dokáže zvýšiť pozitívnu energiu chi, pretože   zhromažďuje jangovú chi. Pokiaľ sa voda stáva jinovou, stálou, nemennou, potom sa jej pozitívne účinky strácajú.

Pre umiestnenie jazierka je potrebná analýza lietajúcich hviezd periodických. Iba takto vieme využiť priazeň energie a dokážeme sa tak vyhnúť negatívnym energiám.

Typy rastlín v záhrade a v dome sú dôležité no nie podstatné. Rastliny s ostrými listami vytvárajú ostrú sha chi energiu , ktorá reže priestor seká a dáva do energetickej nerovnováhy, preto by sa nemali nachádzať hlavne v miestach kde oddychujete, na terase pri lavičke. Rastliny s plnými listami alebo plodmi sú veľmi priaznivé pretože vyjadrujú hojnosť a bohatstvo, tučnolisty alebo stromčeky s malými plodmi podporujú nahromadenie energie. Taktiež veľké, mohutné a vysoké stromy by nemali byť v prednej časti, aby nebránili vstupu hlavnej energii na pozemok a do domu. Naopak mali by sa nachádzať v zadnej časti aby dodali domu silu, stabilitu a pokoj. Záhrada by mala byť plná rôznofarebných kvetov všade vôkol aby prilákali pozitívnu chi. Iba pekne upravená záhrada bez zjavných problémov vie z pohľadu feng shui splniť svoj účel.

Na vytvorenie energie zdravia, dlhovekosti môžete použiť bylinky, tie sa hodia hlavne do východnej časti záhrady. Na juhozápad zas patria kvety alebo stromčeky v pároch.
Veľmi zvláštnou a špeciálnou rastlinou je Jazmín. Jazmín je rastlinou individualista, rád rastie sám a vytvára si svoj svet. Pozitívne vplýva na dušu a vnútro preto napríklad na juhozápade zlepšuje šťastie a úspech v láske . Svojou arómou a ozdravovacími účinkami napr. pod oknom spálne určite vylepší spánok a vašu náladu pri pohľade z okna.
V záhrade je potrebné dávať si pozor na miesta so stagnujúcou a mŕtvou energiou. Vyschnuté, zničené, polámané miesta vytvárajú veľmi nepriaznivé vplyvy. Rýchlou nápravou je vysadenie trávy alebo položenie pekného kvetináča (vyberte si z ponuky kvetináčov biano.sk)  do prázdneho a nepekného rohu záhrady.


Záhradné osvetlenie zohráva veľmi dôležitú úlohu. Dodáva miestu jangovú energiu, stimuluje ohnivú chi čím dodáva miestu život. A o to nám predsa ide, dodať do všetkých kútov záhrady životodarnú energiu chi aby sme ovplyvnili všetky životné oblasti a sféry podľa  svetových strán.


Kompost alebo odpadkové koše by nikdy nemali byť na juhovýchode alebo východe, pretože tu drevo rastie a akákoľvek stagnujúca energia oslabí daný sektor. Koše by mali byť schované na miestach pre ne určených a obrastené popínavými rastlinami alebo kvetmi.


V záhrade by ste mali dodržať aj rovnováhu všetkých 5 elementov. Tu nie je tabu v použití dreva a kovu alebo ohňa a vody. Hoc sú to protichodné elementy tým že je všade vôkol drevo, ich negatívny vplyv sa neprejaví. Z pohľadu vplyvu energie sú rastliny elementu drevo symbolom pohybu. Ohnivé rastliny reprezentujú krásu a humor, zemité ako napríklad klematis vyjadrujú pokoj a stabilitu, kovové ako napríklad okrasné trávy vyjadrujú silu a odvahu, vodné zas serióznosť a túžbu a chcenie.

Krásne chvíle vo svojej  záhrade vám praje  Feng Shui Harmony.

 

 

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server