INTERIÉR A EXTERIÉR

Feng šuej pre zdravú a šťastnú detskú izbu

3 najdôležitejšie faktory feng shui detskej izby: zdravie, šťastie a bezpečie. Nič iné si každý rodič ani nepraje. Hlavným cieľom feng shui je vytvoriť kvalitnú emocionálnu a fyzickú podporu pri raste dieťaťa.

A ako na to?

VZDUCH:

Ak má miestnosť miesta, kde sa tvoria plesne, tieto bohužiaľ vaše dieťa aj dýcha. Hovoríte si, veď mne nič nie je. Ale deti sa vyvíjajú a ak majú ako základ pre svoju tvorbu pľúc práve vzduch, kde je pleseň, tak sa nemôžeme diviť zvýšenej chorobnosti dieťaťa. Od opakovaných infekcii dýchacích ciest, zápalov spojiviek, zápaly sliznice či dutín, bolesti hlavy, únava a v nepodstatnom rade veľmi častý následný rozvoj alergie. Vysilením imunitného systém dochádza k častým zápalom s potrebou celkovej antibiotickej liečby. O to nikto nestojíme ako rodičia.

Preto riešte spôsob profesionálneho odstránenia týchto plesní bez toho, aby ste to rozširovali ďalej do celého bytu. Čo sa mnohým darí, ak sa do toho pustia sami.

Následne zabezpečte kvalitný vzduchový čistič.

Umiestnite sem na okno dve malé kvetinky s guľatými lístkami, ktoré podporia tvorbu dobrého vzduchu.

pexels-maria-orlova-4946930.jpg

SVETLO:

Zohľadnite kvalitu svetla v miestnosti. A pýtate sa prečo:

Už v roku 1938 Američan Dr. Boyd Harmon skúmal celkovo 160 000 detí, z ktorých polovica trpela minimálne dvoma zdravotnými neduhmi. Potom pripravil experiment v triedach s (na vtedajšiu dobu) optimálnym osvetlením. Po ukončení štúdie došlo k zlepšeniu stavu u viac ako polovice detí, najmä u zrakových problémov, problémov s výživou, chronických infekcií a únavy.

V roku 1973 vykonal Dr. John Ott zaujímavú štúdiu: V dvoch školských učebniach inštaloval zdravé svetlo a v dvoch ponechal obyčajné žiarivky. Výsledky boli jednoznačné: študenti v triedach s bežnými žiarivkami boli častejšie hyperaktívne, unavení a nepozorní. Naopak u detí v triedach s celo spektrálnym osvetlením došlo už po mesiaci k výraznému zlepšeniu správania, výkonnosti, študijných výsledkov a tiež zníženie kazovosti zubov.

Ešte vám to nestačí? Celo spektrálne osvetlenie, ktoré sa zložením podobá slnečnému žiareniu znižuje stres, náladovosť, chuť na sladké, zvyšuje výkonnosť a zas a znova chráni zrak.

POSTEĽ a jej umiestnenie:

Okrem toho, že je dôležité dodržať zásady správneho umiestnenia postele podľa feng shui, tak je vhodné nasmerovať dieťa na jeho priaznivý smer podľa osobného MING GUA čísla.  Pozrite si, aké GUA číslo má vaše dieťa a PRIAZNIVÉ SMERY pre dané Gua číslo.

Pri výstavbe domu je dobré myslieť na to, aby pri posteli dieťaťa nebola elektrická zásuvka. Ak už je toto dané, skúste umiestniť posteľ tak, aby ste sa zásuvke vyhli pri umiestňovaní postele. Dodržte základné pravidlá o umiestňovaní postele.

pexels-pixabay-50692-1.jpg
pexels-victoria-borodinova-1648768-2.jpg
pexels-sharon-mccutcheon-1148998.jpg

PERSONALIZÁCIA a ODOSOBNENIE RODIČOV:

Feng Shui detská izba

Treba si uvedomiť, že aj keď vy ste kúpili byt, či dom a vy ste ten vlastník a vy máte svoje predstavy o vašom byte či dome. Hovoríme tu o vás. Sú rodičia, ktorí tak personalizujú svojimi predstavami o izbe deťom izby, že dieťa samotné sa necíti dobre, ako v izbe tak ani v živote. A toto si my rodičia určite neprajeme. Preto zabudnite na dokonalý dizajn, lebo dokonalosť neexistuje. Je to len vaša predstava o dokonalosti, váš svet v ktorom ste si stanovili hranice. Ale my nechceme stanovovať hranice dizajnu vyvíjajúcemu sa dieťatku, ktoré objavuje svet. Naopak práve tu treba upustiť a nechať dieťa tvoriť samo. Dovoľte mu, aby si zvolil sám, čo sa mu páči, aké farby ho fascinujú a tešia. A to, že to bude za 2 roky iná farba. To vôbec nevadí. Jediný kto má s tým problém sú dospelí, ktorí majú pocit, že maľovať každé 2-3 roky je extrém. Ale verte, nie je. Veci okolo nás sa menia, čas beží a o tom je aj Feng Shui. Len my sa zastavíme v našich príbytkoch a dokážeme aj 10 rokov nič nemeniť. Ale spomeňte si na ten pocit, keď ste tie zmeny začali robiť. Ako to osviežilo celú domácnosť.

Preto, nechajte dieťa žiť svoj svet, iba tak mu vytvoríte naozaj šťastné prostredie v ktorom sa bude  cítiť bezpečne a sám sebou.

Odporúčam vám poradiť sa a nájsť vhodné elementy, ktoré dieťaťu z dátumu narodenia chýbajú. Pretože ak má niečoho dostatok nie je potreba mu to dopĺňať ešte v izbičke vo forme farieb. Je to škola BAZI – 4 piliere osudu. Na toto neexistujú tabuľky. Ale verte, že budete prekvapení. Pretože práve tie farby potvrdia, to čo si dieťa samo volí. Poznatkom o chýbajúcich elementoch dokážete naprávať vzorce zdravia už v malom veku dieťatka. Takto zabezpečíte maximálnu podporu svojim deťom.

Pre osobnú analýzu elementov potrebujeme vedieť:

  • dátum, hodinu a miesto narodenia dieťatka
  • pôdorys bytu so zameranou S-J magnetickou osou v centre pôdorysu bytu či domu (pokiaľ je váš byt alebo dom na google mapách, popradíme si aj sami)

Kontaktujte nás

 

Jedna z recenzií:

O.O. 2017-07-10

DETSKÁ IZBA FENG SHUI

Svojim deťom som chcela zariadiť detské izby v novom bývaní. Im sa moje návrhy nepáčili a mne zase ich. Po rozbore a návrhu umiestnenia nábytkov a farieb sme odrazu všetci ostali s riešením spokojní - akoby sa zladil priestor s ich dušou. Ony to akosi intuitívne cítia, napr. posteľ chceli mať presne tak otočenú a umiestnenú ako bolo v návrhu. Prekvapili ma aj návrhy farieb oblečenia – keď som ich porovnala so šatníkom staršieho syna, ktorý si už vyberá veci sám, dostala som odpovede, prečo dáva prednosť tým istým tričkám napriek mojim výzvam. Vďaka konkrétnym odporúčaniam, napr. kvetinová stena v jedálenskej časti, vyšlo na povrch niečo z podvedomia, cítenie, že niečo tomu ešte chýba, len neviete čo. Ten pocit zladenia sa s priestorom by mal zažívať každý. Ja by som prijala aj viac konkrétnejších opatrení, ale myslím, že pani poradkyňa chce nepodstatné nechať na kreativitu človeka, čo si cením.

 

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server