INTERIÉR A EXTERIÉR

10 nevyhnutností z feng šuej pre váš domov (alebo kanceláriu)

Získanie bohatstva pomocou feng shui bolo jedným z dôvodov, prečo sa západný svet o feng shui začal vôbec zaujímať.

Avšak východný svet vo feng shui vidí viac, ako len budovanie bohatstva. Vďaka feng shui si dokážete vytvoriť kvalitnejší život, zlepšiť si zdravie a pritiahnuť lásku či vybudovať harmóniu vo vzťahoch, vybudovať si úspešnú kariéru,  atď.

Tak ako mnoho iných umení , aj feng shui je založené na viacerých princípoch a teóriách. Pri bezpečnom a účinnom praktizovaní feng shui , jedine správne pochopenie týchto princípov a teórií môže viesť k úspešnému vyriešeniu problému a vytvoreniu kvalitného prostredia na bývanie.

Začnime 10 krokmi vedúcimi k bohatstvu v našich domovoch.

1. Dobrý tok Chi vo vzdušnom priestore plnom svetla

Čo to presne znamená? Veľa domácnosti je zatrepaných nábytkom a dekoráciami, ktoré proste dostali darom. Upratať tieto nie je úplne jednoduché. Ak si všimnete domácnosť bohatých, tak ak si odmyslíte drahý nábytok , zostane vám vzdušný čistý priestor plný svetla. Nebojte sa odstrániť ťažké tmavé skrine, či dekorácie na ktoré už len padá prach. Nebojte sa nahradiť ich novým menším nábytkom, čo celý byt či dom prevzdušní. Takto jednoducho sa dá začať tvoriť priestor do ktorého príde viac dobrej chi.

2. Neporiadok – jednoduchá organizácia

Ako sa cítite v mieste, kde je neporiadok? A čo je pre vás neporiadok a čo je pre iného? Dá sa to zistiť ľahko. Povedala vám už nejaká vaša návšteva, že tam máte krásne a tak čisto? Ak už dlho nie, tak je to na zamyslenie. Lebo poriadok pre jedného môže byť neporiadok pre iného. Samozrejme znova tu pripomeniem, že ak máte veľké množstvo dekorácii, tak táto preplnenosť priestoru nevnáša pocit uhladenosti či čistoty. Človek sa nemôže cítiť príjemne v takomto priestore. Neporiadok, či kopy  bielizne, kníh a časopisov kde kade, neprináša dobrý pocit návštevám a ani energii, ktorá má vstúpiť do priestoru . Je to jednoduché. Preto je dôležité si všetko jasne zorganizovať, nájsť všetkému svoje miesto. Ak aj bývate v malom byte neznamená to, že veci nemajú mať svoje miesto. Vtedy je za potreby prehodnotiť, či sú vôbec potrebné. A čo je skutočnou prioritou života. Poznáte to, keď máte plný batoh na pleciach a keď si ho dáte dolu, ten pocit oslobodenia. Možno vám to znie divne, ale tento pocit potrebuje zažiť aj priestor v ktorom žijeme. Osloboďte ho od obrovského množstva topánok, či oblečenia, ktoré ani nestíhate nosiť. Osloboďte ho od dekorácii, ktoré pre vás už dávno stratili pri tom množstve význam. Veď keď si človek pred nedávnom kúpil dekoráciu na stôl, zrazu vníma len túto jedinú. Spojil si ju s príjemným zážitkom a pocitom pri nákupe a urobil si radosť. Táto radosť sa mu vždy pripomenie, keď sa pozrie na tento stôl. Preto uberte a odoberte maximum toho, čo už nepotrebujete. Odľahčí to vás a aj priestor. A budete zrazu prekvapený, čo nové k vám do života zrazu vstúpi.

3. Farby bohatstva

V priestore okrem neho samotného je bohatstvom práve výzdoba, cez zrkadlá, rámy, lampy, podnosy, konferenčné stolíky, všetko čo vyzerá príjemne a je umiestnené tak, aby to zaujalo oko človeka.
Ako prvou typickou farbou bohatstva je jednoznačne farba je zlatá. Ak ju máte radi, tak sa ju nebojte použiť vo svojom priestore. A ak zlatá nepatrí k vašim obľúbeným, tak to nie je vaša farba bohatstva. To čo nemáme radi, nemá rado nás.
Za ďalšiu farbu bohatstva sa považuje fialová vo forme dekorácii ako vankúše, obrazy, koberček a podobne.

Použite tieto farby vkusne a stále v určitej jednoduchosti, tak aby sa vám to páčilo, iba vtedy tieto predmety začnú pre vás pracovať.
Ak si všimnete domy bohatých, tak sú bohaté práve na lesklé a trblietavé predmety, tieto sú väčšinou z kovu, preto práve kovové farby sa spájajú s bohatstvom.

pexels-pixabay-271800.jpg

4. Oblasť bohatstva / Posvätný priestor / oltár

Avšak čo vlastne znamená termín bohatstvo? V súčasnej terminológii sa toto nazýva „Wang Wei“ alebo aj miesto prosperity. Ale nejde o roh bohatstva v našich príbytkoch, ako sa mnohí domnievajú. Ide tu skôr o miesto, kde sa vytvára najsilenejšia Qi energia. Ak chceme nájsť tento sektor v našich domovoch musíme ho určiť podľa systému Xuan Kong – lietajúce hviezdy, umiestnenie tzv. Wang Wei a to určením najsilnejšej hviezdy tohto obdobia.

Prosperujúca hviezda pre nadchádzajúce obdobie (2003-2024) je hviezda 8. Tieto energie však neznamenajú neočakávané zisky či komercializovaný termín bohatstvo. Hovorí o blahodarnej energii, ktorá napomáha byť viac v strehu pre zachytenie možných príležitostí a v ich aktiváciu. Preto vo feng shui vnímajte pojem bohatstvo skôr ako možnosť chytiť ten správny vlak a dosiahnuť tým svoje plány a ciele.

A kde sa tento rok nachádza táto cyklická energia? V každom roku sa nachádza na inom mieste. Je potrebné jangovo aktivovať toto miesto čo najviac, či už použitím vchodových dverí alebo pohybujúcimi sa predmetmi. Osobne využívam fontánku (periodické hviezdy musia byť prospešné) kvitnúce kvety a rastúce kvety, zvonkohry.

pexels-daria-shevtsova-1078058.jpg

5. Živé rastliny / drevený prvok

Drevo ako element v prírode je práve ten čo rastie a bujnie najrýchlejšie. Príroda vôbec, reprezentuje bohatstvo a hojnosť. Umiestnite si do oblasti spojených práve s elementom drevo – východ, juhovýchod a juh zdravé kvety s guľatými lístkami v krásnych kvetináčoch. Aktivujte si v hlave tieto ako magnet na úspech.

6. Voda

Voda vo forme jangovej je najpoužívanejším prvkom pre aktivovanie bohatstva vo feng shui. Preto ak máte radi fontánky či akvária s rybami, umiestnite si ich do najlepších častí svojho domova v interiéry a aj v exteriéry. Voda sa prirodzene umiestňuje na juhovýchod, východ, sever. Nikdy nie v spálni.
Dôležitým faktom je vhodná kombinácia lietajúcich hviezd – Xuan Kong Fei Xing . Neváhajte nás preto kontaktovať a poradiť sa.

pexels-roman-odintsov-8189130-1.jpg

7. Krištále

Krištále a prírodné kamene sa nachádzajú v zemi a sú bohatstvom samotnej matičky Zeme. Za najbežnejšie kamene pre aktiváciu bohatstva sa považujú právom: pyrit, citrín, ametyst, heliotrop a číry kremeň.

pexels-scott-webb-137572.jpg

8. Obrazy

Tak ako naše predstavy majú veľkú silu, tak aj obrazy dokážu nielen podporiť pozitívne myslenie ale dokážu nám dať jasnú predstavu o našich prianiach. Preto práve väčšie obrazy na stenách sú výbornými aktivátormi bohatstva. Obrazy s prírodou, cestou, fontánou či vodopádom.

9. Zrkadlá

Zrkadlá sa považujú za magnet pre hojnosť ak sú správne umiestnené. Prinášajú viac svetla a radosti, ak odrážajú niečo, na čo sa vám pekne pozerá. Do spálne a do západného sektoru bytu či domu neodporúčam. Do vchodu, obývačky a jedálne si ich umiestnite tak, aby neboli naproti dverám či oknu.

10. Symboly

Ak sa vám páčia symboly feng shui, tak je ich niekoľko typických práve pre aktiváciu bohatstva.


1. Ryba arowana

Arowana je jedna z najdrahších rýb, je synonymom čínskeho draka, často nazývaná aj zlatá dračia ryba. Čínsky názov pre rybu je „yu“ čo značí šťastie. Preto patrí vo feng shui k známym symbolom podporujúcim všetko dobré. Obchodníci z Ázie veria, ak ich kanceláriu zdobí arowana, prinesie im to prosperitu v obchode.

Arowana umiestnená na severe domu alebo  izby alebo pracovnom stole aktivuje šťastie v práci a obchodných veciach. Arowana umiestnená na juhovýchode energetizuje vaše príjmy a financie.

2. Žaba trojnohá – žaba peňazí

3. Čínske mince so strapcami

4. Váza bohatstva

5. Usmiaty Budha

Vyberte si tie, ktoré sú vám príjemné a budú nielen zdobiť váš domov, ale aj prinesú novú sviežu krásu spojenú s bohatstvom určeným práve pre vás.

finalSSGABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server