INTERIÉR A EXTERIÉR

Metóda foriem a tvarov vo feng shui

Čínske umenie feng shui dokáže pomôcť zlepšiť osobné šťastie v živote hlavne na základe vplyvu z vonkajšieho prostredia.

Najdôležitejším aspektom vo feng shui zohráva tvar a forma domu, v ktorom človek býva. Ak dom dokáže čo najlepšie využiť energie v okolí, potom i jeho obyvatelia sa tešia šťastiu, úspechu a zdraviu.

Mnoho z nás sa snaží vytvoriť a zároveň i podporiť pozitívne vibrácie v dome, v interiéri. Avšak ak nie sú zachované základné kritéria metód tvarov a foriem feng  shui, potom výsledky dobrého feng shui v interiéri nie sú postačujúce. Napríklad ak správne nepodporíme lietajúce hviezdy i v exteriéri, ich účinok nebude úplný.

Na dom by ste sa mali cez feng shui pozrieť  komplexne. Každá škola a metóda feng shui je aplikovateľná za iným účelom, s rôznou dĺžkou účinku, … Každá energia potrebuje svoj čas, pretože nikdy sa zmeny nedejú zo dňa na deň. Avšak zapamätajte si, že čo i len malá zmena má svoj dôvod, svoju príčinu. Nie sme tu na tomto svete len tak, náhodou, že veci okolo sa dejú bez príčiny. Všetko má svoj dôvod a je na nás ako sa s tým vyrovnáme. Nie všetkým bolo pridelené rovnaké množstvo nebeského šťastia, niekto má súdené ísť hrboľatou a kamenistou cestou. Avšak aj na takejto ceste sa sem tam objavia pekné kvety, a to sú naše životné príležitosti, ktoré ak nájdeme, využijeme a odtrhneme, potom sa z nich môžeme tešiť. Vždy existuje spôsob ako si pomôcť a energeticky podporiť sa.

V súčasnosti sa vynára mnoho otázok ohľadne feng shui, hlavne týkajúcich sa života v meste. Bývame v niekoľkoposchodových blokoch a okolie na sídliskách i v centrách miest vôbec prírodu nepripomína. Mohlo by sa zdať že tu žiadna pozitívna energie neplynie, keď pred domom máme štvorprúdovku a za domom ďalší blok.

Je však potrebné vychádzať z podstaty feng shui a to je vzťah medzi silami jin a jang a vplyvu prírodných živlov. Všetko okolo nás má svoju energiu. Aj cesta, rieka, dom, budova, plot, stromy, chodníky, križovatky, … vytvárajúce určité tvary a majúce svoje formy.  Tým pádom vysielajú do prostredia svoju energiu.

Každá budova má svoj špecifický element. A ako dokážeme za asistencie okolia túto energiu využiť, ovplyvní život a šťastie ľudí bývajúcich a pracujúcich v domoch  .

Niektoré budovy sa považujú za šťastnejšie iné za menej šťastné. Závisí to od formy, tvaru a hlavne okolia budovy. Dôležitú úlohu zohráva i ochrana domu a nebezpečné tvary v okolí. Ide o ostré rohy budov, vysoké komíny, stĺpy, stožiare, kostolné veže, ktoré  dokážu samotnej budove svojou energiou ublížiť. Vysielajú tzv. ostré šípy sha chi, ktoré pretínajú energiu a tým pádom sa do budovy dostáva narušená, zlomená energia. A takúto energiu má človek problém ošetriť alebo podporiť, vždy ostáva narušená.

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server