MYSTICKÍ OCHRANCOVIA

Pi Yao - Pixiu ochranca alebo žráč peňazí?

Pi Yao alebo Pixiu je mystická bytosť, ktorá prináša majiteľovi šťastie a ochranu pred všetkým zlým.

Odporúča sa ich nosiť ich v páre, hlavne ak ste pod negatívnym ročným vplyvom Grand Duka. Pi Yao odvráti všetko zlé. Každý rok sa ročný vplyv Grand Duka nachádza na inom mieste. Sledujte kde sa nachádza a aké znamenie ovplyvňuje v tomto roku… energie aktuálneho roku.

 

Pi Yao je najčastejšie zobrazovaný s levím telom, dračou hlavou a občas krídlami. Rovnako ako napríklad Fu psi, aj Pi Yao je často v páre. Samec má jeden veľký roh a nazýva sa Pi, zatiaľ čo samica má dva rohy a volá sa Xiu, preto sa nazýva aj Pixiu. Je však pravdou, že toto delenie je v modernej dobe takmer zabudnuté a väčšina Pi Yao je s jedným rohom, či už sa jedná o samca, alebo samicu. V starej Číne boli Pi Yaovia využívaní ako ochrancovia hrobiek, sídiel a spoločenských budov, aby odradili zlo a chránili bohatstvo. V najstarších dochovaných pozostatkoch majú okrem krídel sfingy aj kopytá a chvosty.pi yao feng shui

Celkovo je Pi Yao pozitívna bytosť, ktorá má veľkú magickú moc zbierať energiu bohatstva zo všetkých smerov. Podľa povestí potom takto nazhromaždené bohatstvo, zlato a striebro obzvlášť, pretavil vo svojom bruchu a potom podával svojmu pánovi z otvorenej papule. Tiež sa verí, že dokáže svojou energiou pomôcť v ťažkostiach, ak má mať človek podľa Čínskeho kalendára zlý rok. Naprieč dynastiami sa jeho úloha nezmenila. Ticho strážil cisárske hrobky, odstraňoval geopatogénne zóny v kráľovských hrobkách, strážil poklady a študovne a celkovo prinášal prosperitu svojej krajine.

Podľa mýtov zbiera Pi Yao bohatstva zo všetkých smerov, skôr sa umiestňovali jeho sochy do všetkých štyroch smerov na strechy budov. Takto umiestnený Pi Yao prináša do domova bohatstvo a prosperitu. Ak sa umiestni pár Pi Yaovcov pred vchodové dvere, bráni vstupu negatívnej energie a prináša energiu pozitívnu. Tiež zaisťuje bezpečné vrátenie domov, na tento účel je možné mať aj sošku, či prívesok Pi Yao v aute.

Nemal by sa umiestňovať tak, aby sa pozeral k sedačke, k stolu alebo iným miestam, kde ľudia často zotrvávajú. Nesmie sa umiestňovať nad úroveň očí alebo zem, kúpeľne či kuchyne, inak môže majiteľovi prinášať negatívnu energiu.

V obývacej izbe je najlepšie umiestniť Pi Yao do východnej časti, tu Pi Yao prináša energiu zdravie celej rodine. Do obývacej izby možno umiestniť Pi Yao aj na pracovný stôl, tu chráni pred zlými duchmi, skazenými ľuďmi a nešťastím, v severozápadnom rohu stola tiež zvyšuje autoritu majiteľa, pokiaľ ide o manažérsky post. Tradícia tiež hovorí, že by sa človek nikdy nemal dotknúť hlavy a papule Pi Yao, keby tak urobil, jeho blahodarná sila by nadobro zmizla. Špeciálne sa Pi Yao  umiestňuje do miesta ročného pôsobenia Grand Duka.

pi yao náramok

Pi Yao na e-shope.

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server