MYSTICKÍ OCHRANCOVIA

Vedeli ste, že slon s nosorožcom sú mýtické zvieratá ochrany pred zlodejmi?

Slon, pôvodom z Ázie a Afriky, bol veľmi obdivovaný a rovnocenný s mýtickými zvieratami ako drak a fénix.

Budhizmus má pôvod v Indii a expanduje do východnej Ázie spolu so svojimi symbolmi a učením. Slony sú uctievané v budhizme a sú jedným zo siedmich vzácnych pokladov univerzálneho panovníka. Ako snehová hora stelesňuje slon dôstojnosť, majestátnosť a moc. Božstvá boli zobrazované ako jazdia na slonoch pri svojich duchovných cestách.  V staroveku boli slony odmalička trénované na vojnové obdobie, takže si ich v súčasnosti môžeme predstaviť ako symboly ochrany.

Jedným z najobľúbenejších božstiev je práve Ganéša, má hlavu slona a telo chlapca. Od tohto sa žiada, aby odstraňoval prekážky. statue 1910481 640

Vo feng shui sa používajú

  • Dva veľké slony pred hlavný vchod či už vnútornú ale aj vonkajšiu stranu vstupu.

 

  • Slon so šperkom pre splnenie prianí. Umiestňuje sa k vstupným dverám, aby tak privítali prichádzajúce šťastie. Toto je v podstate najbežnejší symbol používaný aj v našej kultúre. Pre podporu kariéry sa tento slon môže umiestniť na pracovný stôl.

 

  • Biele slony sú priaznivý symbol ochrany, šťastia a múdrosti.

 

  • Pre plodnosť sa využíva symbolizmus slona na obraze nad bielou posteľou s doplnením lavice a dreveného rebríka opretého o stenu vedľa postele.  Verí sa, že pre podporu mužského pohlavia pomôžu slony na obrazoch v spálni.

 

  •  V centre domu sa umiestňuje obraz slona pre uzemnenie vášho domova a podporu zdravia všetkých členov rodiny.

 

  • Slon spolu s ochranným tretím okom pôsobí ako silný energetický štít a talizman pre ochranu proti násiliu, lúpežiam, krádežiam, nehodám a stratám spôsobenými nepriateľskou lietajúcou hviezdou 7. Slon symbolizuje silu, múdrosť, dlhovekosť a šťastie. Tretie oko (Evil eye, Buri Nazar -zlý pohľad, urieknutiu alebo uhranutiu) - je vašou ochranou pred odporcami, ochráni vaše vzťahy a lásku pred žiarlivosťou.

 

  • Modrý slon spolu s modrým nosorožcom je symbol ochrany pred krádežou, stratou, vlámaním, nehodami ale aj neprajníkmi, ohováraním, podrazmi v úrade i politike. Je to najlepší ochranný symbol na energie hviezdy 7.

 

  • V ostatných oblastiach domu podľa BAGUA sektorov(pozor neumiestňujte na WC, kúpeľňu, či sklady ani kuchyne): JZ - dvojica slonov pre silu a vytrvalosť vzťahu. J - slávu a reputáciu, S - kariéru, SV- sebapoznanie, Z - podpora detí a dokončenia tvorivej práce, SZ - podpora užitočných a nápomocných ľudí, JV - pre podporu hojnosti a bohatstva, V - veľké obrazy slonov pre ochranu rodiny a zdravia, pre naštartovanie nových začiatkov.

Slony v našom e-shope.

finalSSGABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server