MYSTICKÍ OCHRANCOVIA

Tipy ako si aktivovat hojnosť pomocou draka

Čínsky drak

Čínsky drak, tento mytologický symbol značí šťastie, nesmrteľnosť, plodnosť a aktivitu.

Je to sväté zviera, ktoré odháňa zlých duchov. V západnej kultúre je drak symbolom zla, ale na východe je drak dobromyseľné a pokojné zviera. Má dlhé pretiahnuté telo, špecifickú hlavu, telo hada a štyri laby.

Sú spájané s jarnými dažďami a vodou a sú symboly bohatého života, sily, plodnosti a prosperity. Symbol silnej energie jang / muž.

drak eshopČínsky drak symbolizuje silu, dokonalosť, statočnosť, odvahu, ... Drak prekonáva prekážky a vedie k úspechu.

Podľa mytológie ovládajú vodu, vodopády, hurikány a povodne. Tiež znamená silu a šťastie. Vďaka týmto atribútom sa drak dostal aj do cisárstva, ako symbol cisárskej moci. Drak sa stal v bežnej reči pochvalným označením pre každú osobu, ktorá niečo v živote dokázala.

Čínski draci nemajú krídla, ale môžu sa vznášať alebo vlniť vzduchom. Niektoré dračie postavy sú zobrazené s perlou alebo kryštálom v pazúroch, čo symbolizuje bohatstvo, moc a príležitosť.

Pri správnom a úctivom použití môže drak pomôcť aktivovať niektorú z týchto energií vo vašom dome alebo kancelárii. Existuje mnoho mýtov o drakoch, priaznivých aj nepriaznivých. Avšak väčšinou sú draci múdre stvorenia, ktoré pomáhajú ľuďom. Vládnu ohromnou magickou mocou a dokážu z vlastnej vôle riadiť vodstva. Sú teda skutočným stelesnením pozitívnych síl a moci, ktorá je človeku prospešná.

Draci sa veľmi ľahko používajú doma alebo v kancelárii a môžu priniesť podporu a výživu do väčšiny miestností, ale je potrebné sa vyhnúť niekoľkých oblastiam a umiestnením. Existuje niekoľko spôsobov, ako určiť najlepšie umiestnenie drakov vo vašej domácnosti.

Jednou z metód je, aby ste si vybrali na základe svojich šťastných smerov feng shui, umiestnenie draka tak, aby čelil jednému z vašich šťastných smerov. Ďalšou možnosťou je zvoliť umiestnenie hviezdy hojnosti feng shui pre aktuálny rok. Všeobecne platí, že vždy umiestnite draka do otvoreného priestoru s dobrým tokom Chi. Draci musia mať slobodu a priestor pre lietanie a pohyb. Uistite sa tiež, že váš drak smeruje k miestnosti (aby priniesol energiu bohatstva a prosperity) a nepozeral sa von oknom alebo dverami.

  • Spálňa: do oblasti feng shui lásky a vzťahov, pokiaľ ju spárujete so symbolom feng shui Phoenixom; drak a fénix je dokonalým symbolom manželského šťastia. Umiestnenie draka samotného do spálne vytvára príliš veľa jangovej energie a môže narušiť spánok.
  • Kancelária: Umiestnite draka na stenu za stôl alebo stoličku, kde vám drak poskytuje podporu pri vašej práci. Umiestnením draka pred stôl vytvoríte odpor medzi vami a drakom.
  • Kuchyňa: Do kuchyne sa symboly podľa tradičného feng shui nedávajú. Ale povráva sa, že draci otočení k drezu - zdroj vody - posilňujú vodné výhody bohatstva, prosperity a príležitostí. Umiestnenie drakov v blízkosti fontán alebo iných vodných zdrojov (iných ako v kúpeľni) má podobný účinok.

Odporúčame práve v oblasti fontán alebo akvárií v obývacej izbe.

  • Východ: Drak prináleží k východu, kde tiež vládne drevo, ideálne pre drevené prevedenie. V prípade rámu obrazu sa odporúča materiál kov, ktorý je tvorcom vody. Voda podporuje rast dreva teda aj silu draka.
  • Juhozápadná alebo severovýchodnej oblasť: Sem sa hodia kamenné, krištáľové alebo keramické draky, ktoré posilňujú Zem.

Umiestnenie, ktorým sa treba vyhnúť

  • Kúpeľňa, skrine alebo garáž - miesta, kde sa netvorí dostatok energie.
  • Maximálny počet drakov v jednom dome je päť. Vyhnete sa číslu 3.
  • Neumiestňujte draka vyššie než do úrovne očí, inak sa ich povaha zmení
  • Neumiestňujte draka dívajúc sa na stenu, okno, dvere alebo do rohu miestnosti.
  • Obrázky drakov nie sú vhodné na podlahu napríklad na kobercoch. Po drakoch by sa nemalo chodiť.

Draci na našom e-shope.

finalSSGABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server