MYSTICKÍ OCHRANCOVIA

Ako správne čistiť, nabíjať dary zeme - prírodné kamene

ČISTENIE KAMEŇOV

Kryštál, rovnako ako všetky ostatné liečivé kamene, vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Pohlcuje veľa energie, pričom sa častokrát jedná o energie negatívne.

Základným a najbežnejším postupom pre očistu kameňov je ich vloženie do prúdu tečúcej vlažnej vody, alebo niekde v prírode v potôčiku, ... Doba omývania je intuitívna, sami spoznáte, či sú kamene už energeticky čisté. Po umytí svoje kamene veľmi opatrne a starostlivo osušte mäkkou a čistou handričkou. Osobne rada čistím kryštály a minerálne kamene ponorením do misky s vlažnou vodou a trochou morskej soli (prírodná, chemická soľ s jódom nie) po dobu jednej hodiny, niekedy aj celý deň.

pexels-marta-wave-5875933.jpg

Niekto si robí aj rituál s krištáľovej miske s vodou s pridaním levandule, bazalky alebo šalvii. Tieto a ďalšie napríklad biela šalvia, kopál, borneol, dračia krv, santal, tomkovica voňavá alebo céder sa využívajú k očiste pomocou 20-30 sekundového vykurovania, kedy kamene prechádzajú dymom z vykurovadla. Ďalšia možnosť je nechať kameň v miske s nevarenou hnedou ryžou cez noc. Ryžu potom vyhodiť.

Pri samotnej očiste je dôležité myslieť na to, čo robíte.

Vizualizácia - predstavte si v duchu, ako stĺpec čisto bieleho alebo zlatého svetla zostupuje zhora a obklopuje váš kameň. Myslite pri tom na to, že máte zámer, aby kameň bol očistený a premenil negatívne energie do tých pozitívnych. Vizualizácia v kombinácii s vaším zámerom očisty je dostatočne silná na to, aby kameň očistila. A opäť platí, že treba počúvať svoju intuíciu.

pexels-karolina-grabowska-4040594.jpg

NABÍJANIE KAMEŇOV

Ja osobne mám rada techniku ​​nabíjania slnečným svitom/ ruženín a ametyst na nepriamom slnku / alebo mesačným svitom na parapete okna. Najsilnejších účinkov je možné dosiahnuť za splnu, kedy sú všetky energie na vrchole. Následne nato odporúčam nabiť si kamene vo svojej ľavej ruke s myšlienkami ku ktorému účelu ste ich zvolili. Napríklad ruženín pre privolanie lásky, alebo pre sebalásku, atď. Vytvorte si vlastnú pozitívnu  vetičku, ktorú si niekoľkokrát zopakujete.

pexels-alex-andrews-1983032.jpg

AKO ČASTO

V období keď prežívate veľa stresu a práce môžete očistiť kamene aj v daný deň, inak odporúčam čistiť v čase upratovania vašej domácnosti podľa vlastného uváženia. Ale hovorí sa, že práve ono čistenie vám pomáha využívať silu týchto kameňov.

Niekto využíva aj pôdu pre dobíjanie ruženínu alebo rodonitu, ale nájsť nedotknutú pôdu človekom nie je ľahké.

Keď budete čistenie zanedbávať, kryštály budú zahltené a ich sila začne pomaly slabnúť, preto je dobré sa tomu venovať.

pexels-anete-lusina-7256807.jpg
pexels-alina-vilchenko-3610683.jpg

POZOR, niektoré kamene nemajú rady vodu (nepoužívajte ani do zeme): angelit, halit, chalkantit (tento sa neodporúča  umiestňovať na poličky, keďže už aj pri zvýšenej vlhkosti uvoľňuje škodlivé látky), kalcit, vápence, kunzit, kyanit, labradorit, pyrit (prípadne zvládne rýchle opláchnutie), malachit, selenit, tyrkys.

POZOR, do soľného roztoku nevkladajte perly a opál, mohlo by dôjsť k ich poškodeniu.

Po umytí kamene veľmi starostlivo osušte mäkkou a čistou handričkou.

Niektoré minerálne kamene majú samočistiace schopnosti a očistu teda nepotrebujú, jedná sa o tieto druhy: apofylit, azurit, citrín, diamant, fenacit, kyanit.

Na samotnom ametystu, karneolu, citrínu, kyanitu a selenitu, je možné čistiť a nabíjať ostatné kryštály položením cez noc priamo na minerálny kameň, alebo v zamatovom či hodvábnom sáčku spoločne s kameňom.

Niekedy sa odporúča kryštál položiť na hematit, aby sa vybil. Potom nabíjame ľubovoľne dlho na priamom slnku. Kryštál môže byť aj výdatnou pomocou ostatným kameňom, ktoré bez rozdielu čistí a energeticky oživuje.

POZOR na tieto nebezpečné minerály, môžu byť toxické a v určitých prípadoch smrteľné pre človeka: arzénopyrit, chryzotil (azbest), chalkantit, koloradoit, galenit, hutchinsonit, sulfid arzenitý (auripigment, orpiment), antimonit (stibnite), tobernit (rádioaktívny urán), cinabarit (Ide o jeden z najtoxickejších minerálov na Zemi. Vzniká v blízkosti ložísk síry a pri sopkách. Keď sa zohreje alebo zlomí, uvoľňuje sa z neho ortuť, ktorá môže spôsobiť všeličo: od záchvatov trasenia až po smrť).

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server