VZŤAHY

Feng šuej tipy pre rodinnú harmóniu

Čo to znamená šťastie a harmónia rodiny?

Veľa sa odvíja od pocitu, ktorý máme práve v našich domovoch. Určite to poznáte, niekto príde domov unavený a vidí doma neporiadok a chaos. Čo nastane? Podráždenosť stúpa a napätie by sa dalo krájať.

Treba si uvedomiť, že pracujúca žena starajúca sa o domácnosť, deti a zarábanie peňazí samozrejme nemôže stíhať všetko. Preto ak má nastať pokoj v domácnosti je potreba pomôcť udržiavať túto domácnosť v poriadku. Ak to žena sama nestíha, je vhodné, aby si úlohy s mužom rozdelili, tak aby spoločne vytvorili dobre zorganizovaný domov. A ak milí páni odmietate tento fakt prijať, potom sa treba zmieriť s tým, že nie je možné dosiahnuť to po čom túžite. To je pokojná usporiadaná a šťastná rodina. Ak by sme zobrali váhy toho čo stíha žena a muž, tak je nám jasné na ktorej strane nastane záťaž. A ak si milí páni prajete šťastnú a spokojnú ženu, čo jej takto trošičku aj pomôcť. Ja mám to šťastie, že môj manžel mi pomôže sem tam s varením a dokonca aj so žehlením. Je to obrovská pomoc. A ja som za ňu nesmierne vďačná. 

Z praxe práve neusporiadané domácnosti zažívali extrémne hádky a navyše agresia naplnená u jednotlivých členov rodiny sa prejavovala častými ochoreniami.
Zvážte či naozaj potrebujete 35 párov topánok, ak vám vypadávajú zo skríň a vlastne nemáte na ne miesto. Ak máte domácnosť preplnenú oblečením a doplnkami, ktoré skôr zavadzajú, zvážte ako sa človek cíti ak vojde do priestoru, kde je všetko pekne zorganizované. Ten pocit.

Tu sú dva tipy ako podporiť šťastie rodiny.

Feng Shui tip číslo 1 : CENTRUM

V geometrickom strede bytu, či domu je (energetické centrum – TAI CHI) by nemalo byť nič umiestnené. Tadiaľ by mala energia voľne plynúť a nemala by byť zastavená. Tai chi je srdce domu, potrebuje prívod aj odvod energie. Ak je tai chi zastavané stenou, alebo sa tu nachádza určitá negatívna miestnosť alebo zóna, môže to spôsobovať problémy v hociktorej životnej sfére.

Preto sa postarajte o to, aby sa energie mohli hýbať. Neodporúča do tai chi umiestniť veľký šatník alebo skrine, je lepšie nechať energie voľne plynúť. Čím otvorenejšie centrum bude, tým šťastnejší a otvorenejší budú členovia rodiny.
Vytvorte si tu krásny priestor plný hodnotných predmetov ako fotografie rodiny, či obrázky, ktoré vo vás vyvolávajú pocit šťastia a spokojnosti.

Feng Shui tip číslo 2 : BAGUA

Znova sa vraciame k Bagui západnej.
Bagua škola, jedna z najstarších škôl feng shui patrí v súčasnosti k najpoužívanejším.
Ako východiskový bod sa môžu použiť hlavné dvere do bytu alebo domu. V tomto smere si na pôdorys, najlepšie celého bytu položíte mapku bagui a ukáže sa vám v ktorej časti bytu máte zónu kariéra, lásky, atď.
Druhou možnosťou je položiť mapku bagui v smere svetových strán. Je to základ kompasovej školy, kde podľa zameraného severu v byte alebo dome, si mapku otočíte tak, aby kariéra súhlasila so severnou časťou bytu, zdravie s východnou, atď. Druhá možnosť použitia mapky bagui prináša hlbšie a trvalejšie zmeny vo vašom živote, kým tá prvá rýchle, no menej trvalé. Prvá možnosť sa väčšinou využíva pri zariaďovaní a uložení vecí na pracovnom stole.

Podľa západnej baguii sa sektor zdravia a rodiny sa nachádza vo východnej časti bytu., respektíve v strednom ľavom sektore podľa bagui / východiskový bod hlavné dvere/.Podporujúcim prvkom je drevo– živý kvet, strom a voda. DREVO a VODA sú hlavné elementy prislúchajúce tomuto sektoru. Živé kvety s guľatými lístkami a rodinné fotografie v drevených rámikoch podporia váš sektor rodiny.
Z prírodných kameňov sa odporúča do tejto sféry práve jádeit, jádeitová wulou tekvička – symbol zdravia.
Fontánku si tu umiestnite, iba ak máte skontrolované energie prítomné vo vašom dome.

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server