ZDRAVIE

5 feng šuej tipov pre vaše zdravie a dobrý pocit

Je prostredie v ktorom žijete, spíte či pracujete zdravé a kvalitné? Vedeli ste, že aj prostredie ma na nás obrovský vplyv práve z hľadiska zdravia a pocitov? A prečo tomu tak je?
Tak ako zle umiestnené kvety nerastú alebo často sú napadnuté škodcami, tak aj ľudia nevedomky sa žijú v nekvalitnom prostredí.

Dám vám niekoľko tipov pre zdravší život :

FENG SHUI TIP č.1 : VZDUCH A KVETY

Čistite si vzduch pomocou kvetín. Žijeme nie práve priaznivej dobe z hľadiska kvality vzduchu.
Úroveň znečistenia okolitého ovzdušia ovplyvňuje ľudské zdravie, vegetáciu, celé ekosystémy i materiály. Táto úroveň znečistenia okolitého ovzdušia je spôsobená vypúšťaním znečisťujúcich látok z rôznych zdrojov v dôsledku ľudskej činnosti (napr. doprava, spaľovanie, priemyselná výroba, a ďalšie). A to nehovoriac, že interiérový vzduch je omnoho horší ako ten exteriérový.
Veľmi ľahkým spôsobom si môžete zvýšiť kvalitu ovzdušia v mieste pôsobenia a to práve pridaním kvetín.
Každá jedna rastlina „dýcha oxid uhličitý a vydychuje kyslík“, ale niektoré dokážu skutočne vzduch aj vyčistiť. K týmto izbovkám patrí aj

Lopatkovec (Spathiphyllum)


Rastlina neutralizuje všetky najhoršie toxické látky vyskytujúce sa interiéroch. Je účinná pri neutralizácii látok, ako je benzén, formaldehyd, trichlorethylen, xylén, toulén, amoniak a poradí si aj s alkoholmi. Čistí vzduch a vytvára okysličené prostredie. Pozor koreňový bal musí byť stále mierne vlhký. Tzn. rosenie každé dva až tri dni.

– Brečtan popínavý (Hedera helix)
Pohlcuje z ovzdušia benzén, formaldehyd, trichlorethylen, xylén, toulén, amoniak. Rastlina je tiež ideálna do fajčiarskej domácnosti. Má schopnosť nasiaknuť karcinogény, pomáha čistiť vzduch na malých plochách a znižuje riziko pasívneho fajčenia. Vlažná voda ako náhle je koreňový bal suchý na dotyk. Rastlina a najmä jej plody obsahujú jedovaté látky, tak pozor na domácich miláčikov.

Do spálne sa hodí: Orchidea miltónia, ktorej sa darí na juhozápadnom okne a taktiež sa podieľa na čistení vzduchu.

FENG SHUI TIP č.2 : SVETLO A FARBA

– Zohľadnite kvalitu svetla v miestnosti. A pýtate sa prečo:
Už v roku 1938 Američan Dr. Boyd Harmon skúmal celkovo 160 000 detí, z ktorých polovica trpela minimálne dvoma zdravotnými neduhmi. Potom pripravil experiment v triedach s (na vtedajšiu dobu) optimálnym osvetlením. Po ukončení štúdie došlo k zlepšeniu stavu u viac ako polovice detí, najmä u zrakových problémov, problémov s výživou, chronických infekcií a únavy.

V roku 1973 vykonal Dr. John Ott zaujímavú štúdiu: V dvoch školských učebniach inštaloval zdravé svetlo a v dvoch ponechal obyčajné žiarivky. Výsledky boli jednoznačné: študenti v triedach s bežnými žiarivkami boli častejšie hyperaktívne, unavení a nepozorní. Naopak u detí v triedach s celo spektrálnym osvetlením došlo už po mesiaci k výraznému zlepšeniu správania, výkonnosti, študijných výsledkov a tiež zníženie kazovosti zubov.

Ešte vám to nestačí? Celo spektrálne osvetlenie, ktoré sa zložením podobá slnečnému žiareniu znižuje stres, náladovosť, chuť na sladké, zvyšuje výkonnosť a zas a znova chráni zrak.

Vyživte priestor prirodzeným svetlom alebo umelým ale kvalitným celo spektrálnym osvetlením s použitím živých farieb. Farby či už na stenách alebo doplnkoch posilnia vašu osobu pocitmi s ktorými ste ich vyberali. A nebojte sa farby meniť. Pocity, skúsenosti a hlavne roky nám prinášajú zmeny. Prineste si tieto zmeny aj do svojho prostredia pôsobenia.

FENG SHUI TIP č.3 : BAGUA

Bagua škola, jedna z najstarších škôl feng shui patrí v súčasnosti k najpoužívanejším. Ako východiskový bod sa môžu použiť hlavné dvere do bytu alebo domu. V tomto smere si na pôdorys, najlepšie celého bytu položíte mapku bagui a ukáže sa vám v ktorej časti bytu máte zónu kariéra, lásky, atď.
Druhou možnosťou je položiť mapku bagui v smere svetových strán. Je to základ kompasovej školy, kde podľa zameraného severu v byte alebo dome, si mapku otočíte tak, aby kariéra súhlasila so severnou časťou bytu, zdravie s východnou, atď. Druhá možnosť použitia mapky bagui prináša hlbšie a trvalejšie zmeny vo vašom živote, kým tá prvá rýchle, to menej trvalé. Prvá možnosť sa väčšinou využíva pri zariaďovaní a uložení vecí na pracovnom stole.

ZDRAVIE A RODINA

Sektor zdravia a rodiny sa nachádza vo východnej časti bytu či domu. Podporujúcim prvkom je drevo a drevo živý voda, čiže DREVO a VODA sú hlavné elementy prislúchajúce tomuto sektoru. Umiestnite si sem zdravú kvetinku s guľatými lístkami alebo bambusmi. Rodinné fotky či obrazy rodiny stále žijúcich členov rodiny. Patrí sem aj jádeit a všetky prívesky a dekoračné prvky z neho vyrobené.

FENG SHUI TIP č.4 : Domáce kúpele

pexels monstera 6621191

Nie je nevyhnutné mať novú dizajnovú kúpeľňu. Stačí veľmi málo a pocit sa zmení, ako náhle všetky voľne položené šampóny, gély, tuby a mnoho iného umiestnite do uzavretej skrinky. A ak je vás veľa tak aj viac skriniek. Organizácia a poriadok dokáže zmeniť váš pocit pri príchode do miestnosti. Znie to moc jednoducho? Verte viem o čom hovorím.
Pridajte podložku a uteráky v jednej farbe s príjemným obrazom a máme tu príjemný uprataný a čistý dojem. Tento nás uvoľní už len pri otvorení dverí.

Verte, že malá zmena vo forme upratania a zladenia farieb urobí obrovský rozdiel nielen vizuálny ale aj pocitový.
Príležitostne môžete pridať sviečky či aromaterapeutický difuzér. Prenesú vás do relaxu vašej mysle.

Môj osobný tip: Pridajte si tlmené oranžové svetlo ako druhú možnosť osvetlenia a nájdite si svoju vôňu vonného oleja. Tá moja je : biele lekno alebo tesne pred spaním levanduľa. Verte, že v tomto spojení uprataná kúpeľňa s malým dekórom pôsobí veľmi čisto a osviežujúco na ľudskú myseľ.

FENG SHUI TIP č.5 : Spálňa

V spálni trávime až 1/3 života, preto je naozaj dôležité v akom prostredí spíme.

Veľa ľudí si ani neuvedomuje ako majú zariadenú či skôr nezariadenú spálňu. Môžete mať veľmi príjemné pocity už len keď vkročíte do spálne. Vyskúšajte tieto základné kroky:

  • Zorganizujte si svoju skriňu
  • To čo nenosíte už dajte na charitu
  • Odstráňte všetko pod posteľou
  • Vetrajte
  • Umiestnite si sem dve zdravé kvetinky
  • Ak potrebujete premaľovať, tak to neodkladajte
  • Nebojte sa každých 3-5 rokov zmeniť vzhľad spálne – farbou na stene, farebnými doplnkami, osviežite nielen seba ale aj svoj vzťah. Poznáte to, keď si oblečiete na seba nové šaty ako sa dobre cítite. PRIDAJTE K TOMU VEĽA POHYBU, VYVÁŽENEJ STRAVY , SMIECH A POZITÍVNY POHĽAD NA SVET:)

NÁVRH DIZAJNU SPÁLNE NA MIERU PODĽA MIESTA, KDE SA BYT ČI DOM NACHÁDZA A DÁTUMU NARODENIA OBOCH PARTNEROV.

MAIN LOGO 01GABRIELA Horáčková Voštináková,
Slovensko a Česká Republika

Janáčková 4, 811 08 Bratislava
IČ: 05763614

00 421 949 862 130

INFO@FENGSHUIHARMONY.SK

©2006-2021 FengShuiHarmony.sk, Hosted on MyDreams VPS server